4 dôvody, prečo si vybrať pásiky vyrezané na priemer kolesa

Kategórie
 
 
 
 
 

Odkedy vyrábame pásiky na kolesá, až prekvapivo často sa stretávame s otázkou zo strany zákazníka, prečo sú tie vyrezané na priemer disku lepšie, ako rovné kotúčikové. Dôvodov je hneď niekoľko.

Výber

Internet je plný takýchto produktov, no pásiky na kolesá sa dajú kúpiť aj v predajniach. A tu je hlavný problém. Predajne často nie sú dostatočne zásobené a zákazník nemá široký výber. Faktom však je, že motorkári tieto produkty vyhľadávajú. 

Motorkári sú jedinečná „kasta“.  Milujú svoje mašiny, a preto ich zaujímajú detaily, materiály a radi si produkt pozrú osobne. V predajniach sú väčšinou len kotúčikové pásiky na ráfiky obmedzených farieb a typov, a aj keď nemajú veľmi na výber, odchádzajú s nimi. Predajca ich presvedčí, že: “v balení je taký aplikátor, s tým to nalepíš v pohode.“ 

Pohodlie lepenia

Aplikátor pásikov

Problém je, že s tým aplikátorom vie pracovať len veľmi málo ľudí. Väčšinou sa na to podujmú mechanici v motoservisoch. Ak sa do lepenia kotúčikových prúžkov na kolesá pustia bežní ľudia, najskôr to pokazia. Prúžok nejde pravidelne po obvode ráfika, namiesto toho je to nedokonalý lámaný multihran. Následne to strhnú, alebo motorku po prvom kolese odnesú do servisu, aby požiadali nejakého zručného mechanika o nalepenie. Občas aj nám niekto zavolá, či by sme nenalepili takéto kotúčikové nálepky. Nie nenalepili.

Odpoveď je vlastne otázka: „ Prečo ste si nekúpili nálepky vyrezané priamo na kolesá vášho motocykla?“ V prvom rade sa to ľahšie lepí. Asi tak 150-krát ľahšie. Priemer ráfika zistíte buď na pneumatike, alebo v techničáku. Potom si už len stačí vybrať nálepky presne podľa vášho želania. Takéto pásiky sa lepia väčšinou po štvrtinách, ktoré sa ľahko nadlepujú, až sa na konci spoja a vznikne kruh po obvode. Človek sa nemusí takmer vôbec trápiť so zaoblením.

Cena

Pre nás najdôležitejšími faktormi sú pohodlie lepenia a cena produktu. Rozdiel v cene kotúčikových nálepiek na ráfiky a nálepiek vyrezaných na priemer vašej motorky záleží od porovnávaných zdrojov. Vezmime si príklad motocykla Honda CBR 600RR, ktorý má 17-palcové kolesá. Kotúčikové stoja cca 14€. Na priemer vyrezané reflexné nálepky na kolesá stoja 19€. Pridáte 5€ a môžete si u nás v konfigurátore do nich zvoliť aj nápis.

Výsledný efekt 

honda cbr 600 rr red reflexive stripes by motoworx

Spokojnosť s výzorom svojej motorky je u motorkára na prvom mieste. A o to presne ide. Budete s motorkou jazdiť po svete a musí sa páčiť nielen vám, ale aj iným.
V neposlednom rade, raz budete motorku aj predávať a povedzme si na rovinu, komu sa chce s odchádzajúcou motorkou piplať, keď na inzeráte už čaká nová. Kupec na vašu moto určite ocení, keď na kolesách budú slušné polepy, ktoré nebude musieť hneď po kúpe meniť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia